خدا داند و بس ... !

می روی داخل . شلوغ است . صدا به صدا نمی رسد . می گویند کارش حرف ندارد . زن اش برای کمک کنارش ایستاده . پول پارو می کنند ! شب ها میلیون میلیون به خانه می برند . دکتر متواضع و مهربانی است . زن اش به جای منشی است ؛ مثل همه منشی ها عصبی و هیستیریک نیست ! کمی دیوانه و خل چل است . می گویند زن دومش هست و همه پچ پچ می کنند که :"معلوم است ! " . ولی همه یک سوال واحد دارند که چطور دکتر یک چنین زنی را به همسری انتخاب کرده ؟ بعد شک می کنند ؛ چند لحظه سکوت ... دوباره شایعات اوج می گیرد  زن بغل دستی می گوید پرستار بوده و دکتر را در بیمارستان تور کرده ! دیگری مخالفت می کند و می گوید :" نه بابا خانه دار است "؛ اما همه در مطب خانم دکتر صدایش می کنند حالا یا چون زن دکتر است می گویند خانم دکتر یا واقعا هست نمی دانم ! البته برخی از روی خودشیرینی او را با این نام خطاب می کنند و معلوم است که او هم عشق می کند ! اگر بگویی خانم دکتر نفر بعدی که می رود داخل تو هستی !

در اتاق باز می شود و یک دفعه 20 نفر یورش می برند به سمت در اما بعد یکی یکی مجبور می شوند بنشینند تا نوبتشان برسد . زنی می گوید " با این پولی که در می آورد یک منشی هم ندارد " بقیه تایید می کنند . اول مریض هایی را می فرستد داخل که می خواهد ازشان پول بگیرد ! آخر سر بعد از 2 ساعت مریض های قبلی می روند تو .

 در فاصله 2 هفته ویزیتش را 2 برابر کرده . دریغ از یک ذره تخفیف ! حساب کتاب با خانم دکتر است کسی حرف روی حرف اش نمی زند ، دم نمی زنند . برایشان مهم نیست . می گویند کارش خوب است نوش جانش ! هر ماه یک جای دنیا کنفرانس دارد یکبار ایتالیا یکبار فرانسه و یکبار ...

روزی پیرمردی خسته با دستانی پینه بسته و ظاهری رنجور در یک صندلی به انتظار نشسته بود . نگرانی از چهره اش می بارید . معلوم بود نمی داند چی به چی است که آمده بود یک چنین دکتری . لباسی مندرس به تن داشت و صورتش را آفتاب سوزانده بود . با خود زمزمه می کرد : " خدا بده شانس ... " به اطراف نگاه می کرد ... : " آه ... " و با نگاه اش انگار حرف می زد : " دکتر با این همه پول چه می کند ... ؟! "

         خدا داند و بس ... !

شنبه - 19 اردیبهشت 1388

________________________________________________________________

پی نوشت بی ربط : کارگردان تله فیلم می گوید : مواده منفجره ای که به پیمان دادیم برای اولین بار کار نکرد او خم شد و دوباره روشن اش کرد و بیرون پرید . دیر شده بود . کمک خواست اما ما کاری نتوانستیم بکنیم . مینی بوس به رویش رفت ، منفجر شد و او تکه تکه شد ... کاش خودش را نجات می داد (!) .

گریه ام گرفت زمانی که خواندم کمک خواست و ما کاری نتوانستیم بکنیم . می توانید فیلم رکورد زنی پیمان ابدی را در آلمان که هنوز کسی آن را نشکانده در لینک زیر ببینید :

« مشاهده فیلم »

/ 4 نظر / 10 بازدید
بنده خدا

کمک خواست و... دردناکه.خیییییییییییییییییییییلی. واقعا چی میشه گفت ... در مورد دکتر ها بعضی هاشون واقعا دست خدا روی زمین هستن بعضی هاشون هم ... بنویسید.من بعضی از دست نوشته های وبلاگتون رو خوندم.بی تعارف بگم قلم خوبی دارید.قدرشو بدونید. در مورد اون نقاشی احساستون خیلی عمیق بود. حق با شماست.حس غالب در نقاشی حس غمه. نمی دونم چرا دلم خواست فکر کنم اون خانوم خوشحاله. ... من پری کوچک غمگینی را می شناسم که در اقیانوسی مسکن دارد ودلش را در یک نی لبک چوبی می نوازد ارام ،ارام پری کوچک غمگینی که شب از یک بوسه میمیرد و سحر گاه از یک بوسه به دنیا خواهد امد. فروغ فرخزاد(تولدی دیگر) [گل][گل]

مهسا

سلام- خوبی؟ عجب! چه دکترهایی!! خیلی ها اینجورین ...

برف نو

من منظورتو نفهمیدم...داری از دکتر انتقاد می کنی؟[سوال]

Meci

کمک خواست و ما کاری نتونستیم بکنیم؟؟[ناراحت]یعنی وایسادن و تماشا کردن؟[ناراحت]