پیش به سوی شهرت !

http://mementocafe.persiangig.com/image/blog%20nevisi.jpg

این روزها وبلاگ نویسی مثل کنکور شده . همه در حال رقابتن که به هر قیمتی که شده رتبه اول رو کسب کنن ! اونم به زور تبلیغ و نظرات فله ای و سر زدن به وبلاگ های معروف و نقد های آبکی و ...

اما واقعا راه حل چیه ؟! دوست دارید وب شما هم پر بازدید بشه و معروف بشید ؟ من چند پیشنهاد کاربردی و چاره ساز دارم براتون :

1 . نام وبلاگ :

فرق نداره موضوع وبتون چیه ! دیگه دوره ی اسم های کلاسیک و شیک انتخاب اسم متناسب با موضوع وب گذشته . دوره دوره ی اسم های جدید و عجیب غریبه . اسم هرچی عجق وجق تر باشه بازدید وبتون بیشتره . بعنوان مثال : " خاطرات یک کرم لزج له شده زیر دندون ! " امتحان کنید ! با این کار وبتون نسبت به وب های دیگه لااقل بازدیدش دو برابره !

2 . طنز از هر نوعش :

طناز باشید ! از آنجایی که ما مردمانی افسرده هستیم و همیشه دوست داریم چشم هایمان را رو به واقعیت ها ببندیم حتی المکان سعی کنید از نوشتن وقایع تلخ خودداری کنید . تا می توانید طنز آبگوشتی بنویسید ! حالا شده جوک های دو هزار سال پیش را هم تغییر داده و در متن نوشته تان بیاورید این کار را بکنید ! فقط طوری باشد که مردم از پشت مانیتور ریسه بروند . محتوی زیاد مهم نیست !

3 . پاورقی ، پیوست ، پی نوشت :

این روزها بیشتر پاورقی ها به اصل می پردازند و پست ها به فرع ! تا می توانید پی نوشت و پاورقی و پیوست و بعد نوشت و ... بدهید ! با این کار جذابیت و همچنین کلاس کارتان دو برابر می شود !

4 . مینیمال نوشت :

اگر گاهی از وبلاگ نویسی دلزده شدید و مدتی نیاز به استراحت داشتید مینیمال بنویسید ! این طوری هم شما مدتی استراحت می کنید هم با این کار جماعتی را سر کار می گذارید ! البته مینیمال هایی که در ظاهر گول زنک هستند و ما را به سمت معانی ثقیل و دقیق و عمیق عرفانی سوق می دهند اما در باطن بی محتوا ترین جمله ی روی زمین اند ! می بینید هرکس کمتر از جمله تان متوجه شد بیشتر تعریف می کند و این گونه شما مجالی برای استراحت می یابید !

5 . نظرات فله ای :

در اوایل کارتان بهتر است برای خود خواننده جمع کنید ! بدین ترتیب که به صفحه نخست سرویسی که با آن کار می کنید وارد شوید و روی همه ی وبلاگ های به روز شده کلیک کنید ! سپس برای آنکه وقت شریفتان هدر نرود بدون آنکه مطالب وب مورد نظر را بخوانید تنها با گذاشتن چند کامنت تکراری آنها را به وب خودتان دعوت کنید ! مثلا : " خواندم ، جالب بود ! قلم زیبایی داری ، به من هم سر بزن ! "

6 . تعریف از خود :

از خودتان تا می توانید تعریف کنید . حتی شده به دروغ ! طوری که خودتان هم باورش کنید ! چون وقتی شما باور کردید مطمئن باشید دیگران نیز باور می کنند ! و از آنجایی که ما ایرانی ها افراد بسیار دهن بینی هستیم سعی کنید روز به روز به افتخارات علمی خود بیافزایید ! چون مثلا اگر خواننده شما بفهمد که نویسنده هیچ پست و مقامی ندارد شاید گهگاهی به شما سرکی بزند اما کافیست بفهمند که شما مثلا در گاهنامه ی خانواده زرد و آبی گاهی پاورقی می دهید ! دیگر این تعریف و تمجید هاست که سرازیر می شود ! حالا القابی چون دکتر و ... بماند ! این طوری دیگر خواننده از زور احترام منفجر می شود !

7 . خود را سریعا گم کنید !

هر وقت تعداد بازدید وبتان از 100 و تعداد کامنت هایش از 30 گذشت سریعا خود را بگیرید و فراموش کنید که چه بودید و چه شدید !! دیگر وب هایی با رنک های پایین را لینک نکنید ! دیگر لازم نیست به همه وب ها سر بزنید . می توانید از بقیه انتظار سر زدن به وبتان آن هم بدون هیچ چشم داشتی را داشته باشید ! برخی که اصلا لایق این نیستند که شما بهشان سر بزنید ! بوی وبلاگشان با آنهمه مطالب زرد از پشت مانیتور بلند شده ! حس اش نمی کنید ؟! این جور وبلاگ ها دیگر به کلاس کاریتان نمی خورد ! تازه واردها که دیگر بماند ! همچنین می توانید لینک دوستانتان را پاک کنید و به جای آن چند لینک قلمبه سلمبه از افراد معروف و فاخران عالم وبلاگ نویسی جایگزینش کنید ! بد نیست دستی هم به قالب خود بکشید و بعد از مدتی دامنه اختصاصی بگیرید !

8 . آرشیو بزرگتر ، بازدید بیشتر :

تاریخ پست هایتان را به جای 1388 بنویسید 1382 و کم کم این تاریخ را افزایش دهید تا به زمان حال برسید ! این طوری از پیشکسوتان عالم وبلاگ نویسی محسوب می شوید و هر کسی به وبتان بیاید از بزرگی آرشیوتان لب به تحسین خواهد گشود . و همین هم عاملی می شود که شما خود را سرور و برتر بیابید و به کسانی که آرشیوشان به یک ماه پیش برمی گردد به چشم زیر دست و بدبخت بنگرید و وقتی به وبشان سر می زنید مطلب را نخوانده صفحه را ببندید چه برسد به آنکه بخواهید نظری هم برایشان بگذارید !

9 . زمان به روز کردن وب :

کمی که معروف شدید دیر به دیر آپ کنید ! این گونه خوانندگان وبتان بیشتر خوششان می آید ! و با خود می گویند عجب نویسنده فهیمی و برای خواندن مطالب شما حریص تر می شوند ! برای تنوع گاهی هم می توانید پست خداحافظی بگذارید تا این گونه یک 400 500 نفری بیایند و ناز شما را بکشند و این گونه روحیه ای هم کسب می کنید ! می توانید وقتی معروف تر هم شدید پست های زرد و اولیه وبتان را پاک کنید !

10 . قانون کپی رایت :

این یکی کمی هنر می خواهد که خوشبختانه ما ایرانی ها سرشار از اینگونه هنر ها هستیم ! نوشته ها و پست های وب های دیگر را با استفاده از ذوق و سلیقه خود کمی تغییر داده و به نام خودتان در وبلاگتان ثبت کنید ! در ضمن در زیر وبلاگتان حتما این جمله را قید کنید که " کپی برداری از مطالب وب بدون اجازه صاحب اثر کاری غیر اخلاقی و غیر قانونی می باشد ! "

***

راه های دیگری هم برای معروف شدن هست ! اما از این طولانی تر هم از حوصله نوشتن من و هم از حوصله خواندن شما خارج است ! اما امتحان کنید ! روزی خواهد رسید که با همین راه ها معروف شده و دیگر حتی مرا نیز ادم حساب نمی کنید ! به قول ونه گات : " بله رسم روزگار چنین است ! " .

دوشنبه – 26 بهمن 1388

پی نوشت : تقدیم به آن والا مقامان دنیای مجازی و آن سروران که انگار بیشتر از من و مایند ! آنها که فکر می کنند دست چخوف و مارکز و سلینجر و ... را از پشت بسته اند !

مفید ، بخوانید ! : 27 نکته وبلاگنویسی، یا به دست آوردن چند سال تجربه وبلاگنویسی در دو ساعت

/ 29 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سجاد جمشیدی زاد

به نام خدا با سلام خدمت مدیر محترم وبلاگ کافه خاطره وکاربرای عزیز این وب سایت . این کامنت حاوی نظری در مورد پست مطرح شده نیست و هدف من معرفی یک مقاله ست (پیشاپیش از طولانی بودن کامنتم عزر میخوام) . این مقاله توسط خودم تهیه شده ، و در مورد شایع ترین عفونت باکتریایی در بین انسانهای دنیاس . عفونتی که به احتمال خیلی زیاد شما هم الان به اون مبتلا هستید ...!!! در این مقاله به زبان ساده با این عفونت آشنا شده وروشهای پیشگیری ودرمان مطرح میشن . حتما از خودتون میپرسید ، خوب چرا این جوری و در قالب یه کامنت دارم این مقاله رو معرفی میکنم . در جواب باید عرض کنم .... کمبود امکانات آدمو مجبور میکنه برای رسیدن به هدفش کارای عجیب غریبی بکنه ، البته من این مقاله رو به چند تا از وب سایتایی که کارشون انتشار کتاب و مقاله در اینترنت هست ارائه کردم ، ولی متاسفانه با گذشت چند روز هنوز اقدامی برای انتشارش نکردن (البته شاید سرشون شلوغ بوده وهنوز نتونستن بررسیش کنن.....) . بنابراین تصمیم گرفتم این مدلی انتشارش بدم ..... یکم خنده داره اما از نظر من زیادم بد نیس...!!! از شما دوست عزیزی که دانلودش میکنید خواهش میکنم اگه تونستی

یک محمد!

خواندم ، جالب بود ! قلم زیبایی داری ، به من هم سر بزن !!

local

سلام این حقیقت دردناکی هست که شما به طنز گفتی، ربطی هم به وبلاگ نویسی نداره، ما آدمها به شدت خودخواه و خودبین هستیم کمتر حاضریم دیگران رو ببینیم و حضورشون رو احساس کنیم. تشنه عددیم. پوچی سرتاپای فعالیتهامون رو گرفته و وبلاگ نویسی یکی از جاهایی هست که این پوچی خودش رو نشون میده.

local

شبی در خواب، خدایی دیدم که صد گوش و صد چشم و صد ها دهان داشت یادم آمد هر روز پرستش اش کرده ام و هر روز چیزی را به پایش ریخته ام خدایی که هر روز قربانی جدید می خواست به وعده پاداشی نیکو می گفت تو قربان کن ما جبران می کنیم! او تنها خدایی بود که خود را ما صدا می کرد. مایی که در لفاف خود صد ها من، پر تزویر، گلو پاره می کردند تا رسا تر شنیده شوند. نامش را پرسیدم جوابی نداد. بار دیگر پرسیدم دهانها گشوده شد و هر یک نامی را به زبان آورد یادم آمد روزی به پاس قربانی هایی که داده بودم یا گرفته بود مرا بر دوشش گذاشت و هلهله کنان تا قصری برد . دستم را بوسید با تمام لبانش، تاجی بر سرم گذاشت با تمام دستانش و سجده ام کرد با تمام سرانش چه شعفی من را در بر گرفته بود که خدا به آن بزرگی مرا سجده می کند. می گفت ما تنها خدایی هستیم که مخلوق خود را سجده می کنیم. پرسیدم: مگر تو من را آفریدی پاسخ داد: آری، تو از مایی و به ما باز می گردی گفتم : تو تنها خدایی هستی که وصالت را آرزو ندارم پاسخی نشنیدم دیشب در خواب دیدم من هم دهانی از اویم بی گوش و چشم، فریاد براورده ام تا رساتر شنیده شوم. غصه ام گرفت، چشمی نداشتم که گريه ک

مِستر افشین

نوشته جالب و تلخی بود ... منم یه چنین مطلبی نوشته بودم مدتها پیش در این مورد و توی آرشیو هست ولی خب موضوعش با این یکی بود ... قلم خوشی داری .

غزلک

با تک تک موارد موافقم[خرخون]

علیرضا

سلام عیدت مبارک... وبلاگه خوبی داری من شمارو با نام کافه خاطره لینکیدم... شما اگه مایلید منو با نام ♥وبلاگی از عشق♥ لینک کنید... ممنون... امیدوارم سال خوبی رو داشته باشب

محمد

سلام جالب بود ... اما همه ک دنبال معروف شدن نیستن ! من خودم وبم رو برای دل خودم ساختم ... www.roxeen.net خواستین ببینین. اصلا لازم هم نیست کامنت بگذارین. البته اگه دوست داشتین بگذارین .... مرسی از مطلب ... کامیاب باشید .