... کافه خاطره

... کافه ای ها آدم هایی خاطره بازند


سرآغاز . منو خاطرات . درباره نگارنده . درباره کافه . اشتراک

سلام :

دومین کتابی که می خواهم معرفی کنم کتابی است از گابریل گارسیا مارکز . مارکز را پیش از این با جملاتی کوتاه و تاثیر گذار می شناختم اما ذهنیتی که حال از او دارم به کل متفاوت با قبل است .

کتاب " صد سال تنهایی " داستان زندگی یک نسل از شروع تا پایان است . ویژگی کتاب این است که در کل داستان شخصیت واحدی که اتفاقات حول آن بیافتد وجود ندارد . به تک تک افراد خانواده به یک اندازه بها داده شده و با هر یک از آن ها در طول داستان برای مدت کوتاهی زندگی خواهید کرد .

اتفاقات عجیب و پیش بینی نشده ای که برای شخصیت ها می افتد بر کشش داستان می افزاید . جلو عقب شدن زمان در خلال حوادث و شخصیت هایی عجیب و رمز آلود با توانایی هایی متفاوت هم نکته ی جالبی است ( این را هم بگویم که در این کتاب آدم های با اخلاق کم پیدا می شوند و همه به نوعی منحرف اند ! اما خب خواندن این کتاب برای یک بار خالی از لطف نیست .)

در حین خواندن کتاب همواره به دنبال رابطه ای بین موضوع و عنوان کتاب بودم ! اما تا ٣ صفحه آخر همچنان رمز آلود باقی ماند . تا این که در ٣ صفحه آخر با پایانی جالب پی به این موضوع بردم . داستان یک نسل ، داستان یک شهر ...

وسعت و پیچیدگی ذهن مارکز را بسیار تحسین می کنم ، چون خلق یک چنین داستانی کار هر کس نیست ...

« برای خواندن اطلاعاتی در مورد کتاب و دانلود این کتاب به ادامه مطلب مراجعه فرمایید »

سه شنبه - ١۵ اردیبهشت ١٣٨٨


داستان کتاب آنقدر پیچیده است که حتی خلاصه داستان هم برای خودش یک کتاب مستقل می شود !

» اطلاعاتی کلی درباره سبک و داستان کتاب :

صد سال تنهایی (به اسپانیایی: Cien años de soledad) نام رمانی به زبان اسپانیایی نوشته گابریل گارسیا مارکز که چاپ نخست آن در سال ۱۹۶۷ در آرژانتین با تیراژ ۸۰۰۰ نسخه منتشر شد. در این رمان به شرح زندگی شش نسل خانواده بوئندیا پرداخته شده است که نسل اول آن‌ها در دهکده‌ای به نام ماکوندو ساکن می‌شود. داستان از زبان سوم شخص حکایت می‌شود. سبک این رمان رئالیسم جادویی است.

مارکز با نوشتن از کولیها از همان ابتدای رمان به شرح کارهای جادویی آنها می پردازد و شگفتی های مربوط به حضور آنها در دهکده را در خلال داستان کش و قوس می دهد تا حوادثی که به واقعیت زندگی در کلمبیا شباهت دارند با جادوهایی که در این داستان رخ می دهند ادغام شده و سبک رئالیسم جادویی به وجود آید.

ناپدید شدن و مرگ بعضی از شخصیت های داستان به جادویی شدن روایت ها می افزاید. صعود رمدیوس به آسمان درست مقابل چشم دیگران کشته شدن همه پسران سرهنگ آئورلیانو بوئندیا که از زنان در جبهه جنگ به وجود آمده اند توسط افراد ناشناس از طربق هدف گلوله قرار دادن پیشانی آنها که علامت صلیب داشته و طعمه مورچه ها شدن آئورلیانو نوزاد تازه به دنیا آمده آمارانتا اورسولا از این موارد است.

شخصیت اورسولا و پیلار ترنرا از بقیه افراد خانواده تفاوت دارد زیرا این دو نفر با حس ششم خود و گرفتن فال ورق می توانند آینده افراد را پیش بینی کنند. بعد از مرگ اورسولا این فرناندا دل کارپیو است که کنترل زندگی افراد خانواده را برعهده می گیرد و نظراتش را بر آنها تحمیل می کند. چون او از ارتباط دخترش رناتا رمدیوس با مائوریسیا بابیلونیا ناراضی ست و نمی خواهد مردم دهکده در جریان رابطه آن دو قرار بگیرند مرگ آن جوان را سبب می شود و دخترش را به یک صومعه پیش عده ای راهبه می فرستد تا در آنجا تا پایان عمرش بماند. وقتی راهبه ای به خانه فرناندا می آید و نوه او که فرزند رناتا و مائوریسیا است را با خود می آورد با وجود آن که فرناندا در ابتدا قصد کشتن آن کودک را دارد اما از فکر خود منصرف می شود و آن بچه در آن خانه بزرگ می شود.

این کتاب چندین بار توسط مترجمان گوناگون به فارسی ترجمه شده‌است که معروفترین آنها ترجمه بهمن فرزانه است، که البته از روی نسخه اسپانیولی (زبان اصلی) آن نیست.

» دانلود کتاب :

دانلود کتاب ١٠٠ سال تنهایی با دو لینک مستقیم و یک لینک غیر مستقیم :

 

دانلود (غیر مستقیم MEDIAFIRE)

 دانلود (مستقیم۱)

دانلود (مستقیم۲)

« امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید »