... کافه خاطره

... کافه ای ها آدم هایی خاطره بازند


سرآغاز . منو خاطرات . درباره نگارنده . درباره کافه . اشتراک

" هو الحبیب
جناب حاتمی کیا سوژه فیلم به رنگ ارغوان شناسایی شد
اما چه کنم که هنوز لابه لای خاطراتم شما را با فیلمی چون آژانس شیشه ای به یاد می آورم...
تمام
خاطره 8 "

فیلم به رنگ ارغوان فیلمی پر سر و صدا بود که امسال بعد از 5 سال توقیف در جشنواره 28 ام فیلم فجر به نمایش در آمد (فیلمی که برای اکران در جشنواره 23 ام خود را آماده کرده بود ! ) و این باعث شادی خیلی از فیلم دوستان و همچنین طرفداران کارگردان محبوبش آقای حاتمی کیا شد . فیلمی که به دلیل مخالفت سازمان اطلاعات کشور 5 سال در توقیف بود و امسال رییس جمهور آمد و از آن نیک گفت و فیلم رفع توقیف شد و در تمامی سینماها به اکران عمومی در آمد و حتی در تبلیغات سرویس های وبلاگی هم می توان بنرش را دید ! بگذریم ... هر چه بود فرخنده اتفاقی بود !

دیروز با تنی چند از دوستان این فیلم را در سینما اریکه دیدم . دیگر لازم نیست که بگویم دوستش داشتم ، چون مگر می شود حاتمی کیا فیلمی بسازد و آن فیلم دوست داشتنی نباشد ؟

قصه ، قصه ی ارغوان است ؛ دختری که پدرش فردی سیاسی بوده و در اوایل انقلاب آشوب کرده و از ایران گریخته و حال بعد از چندین سال می خواهد برای دیدن تک فرزند خود به ایران باز گردد و این جاست که پای اطلاعات برای دستگیری "شفق" پدر ارغوان به میان می آید . البته در فیلم می بینیم که دو گروه به دنبال شفق اند ، آنان که شفق برایشان حرف های شنیدنی دارد و آنان که نمی خواهند شفق آن حرف های شنیدنی را بزند ! و در این بین یکی از مامورین امنیتی با نام بهزاد مسئول زیر نظر گرفتن ارغوان می شود و ...

بازی های فیلم هم قابل قبول بودند . جناب فرخ نژاد که بارها نشان داده اند بازیگری توانا با بازی های دوست داشتنی و دلنشین اند و خزر معصومی اولین بازی کارنامه اش بود و قابل قبول و بازیگران نقش مکمل هم با وجود کوتاهی نقش بدک نبودند .

در کل به رنگ ارغوان فیلمی متفاوت بود . فیلمی که از کلیشه های سینمای ما به دور است و این خود برای سینمای ایران موفقیتی محسوب می شود ! اما چه کنم جناب حاتمی کیا که هیچ فیلمی دیگر در قلب من نمی تواند جای آژانس شیشه ای را بگیرد !

5شنبه – 6 اسفند 1388

« برای مشاهده عکس ها و اطلاعاتی درباره فیلم به ادامه مطلب مراجعه فرمایید »


کلیه اطلاعات درباره فیلم به رنگ ارغوان و عکس ها و آنونس و پوستر فیلم

وبلاگ خبری فیلم به رنگ ارغوان

نقدی بر فیلم به رنگ ارغوان